Romsdal vgs åpner skolen for dem som ønsker å være sammen i sorgen

Det var med stor sorg vi mottok beskjeden om at det var Leah Grydeland som omkom i dødsulykken i Molde tidlig torsdag morgen. Det uttaler Ivar Rød som er rektor ved Romsdal videregående skole. 

Leah var elev på Vg1 Teknologi- og industrifag ved Romsdal vgs dette skoleåret. Om få dager skulle hun ha startet på Vg2 maritime fag ved Kristiansund vgs. Slik skulle det ikke bli, og mange er nå i sorg over det som har skjedd. 

Molde domkirke var åpen torsdag kveld for alle som hadde behov for å møtes. Mange hadde ikke anledning til å delta, og Molde kommune har derfor bedt Romsdal vgs om å holde skolen åpen fredag 7. august fra kl. 13.00. 

Alle elever og andre som ønsker det er velkomne til å komme innom for å være sammen. Det vil ikke være noe planlagt program, men vi vil tenne lys til minne om Leah. Kriseteamet for psykososial omsorg i Molde kommune vil være til stede på skolen. 

Alle er velkommen! 

 

Lystenning - Klikk for stort bildeRomsdal vgs åpner skolen fredag 7. august fra kl 13.